Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okazją, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Wycieczka wraz z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju opcja, zrelaksować się, jednocześnie ofiarując pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie narażone. Rasy, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością i niską ceną. Są produkowane dla ras psów różnych wymiarów, więc łatwo kupimy średnicę dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze musi być odpowiednia do wagi zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie na kleszcze i przeciw pchłom, więc zapewniają wszechstronną opiekę pupila. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania psa przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie kropli zawierających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby uchronić psa podczas letniej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża na kleszcze https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html