Jak wybrać drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie pupila, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to zatem jego własny instynkt i instynktowny sposób na pozbycie się martwej, niepotrzebnej tkanki. Gdy Twój kot posiada smykałkę do drapania rozmaitych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może stanowić dobrany do jego potrzeb drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a wybór istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są szczegółowe zasady wybierania tego rodzaju wyposażeń też kiedy dokonać prawidłowego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Pupil ścierając pazurki poświęca do tegoż wielką część swojej siły, oraz ciało składa w głęboki łuk. Takie zachowanie sprawia, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim stabilny, tak by nie zagroził swemu zwierzowi. Znakomitym rozwiązaniem są np. elementy osadzone do ściany, jakie tolerują spory nacisk i dodatkowo tworzą świetną opcję, choćby dla dużych kotków. Wybierając drapak przetestuj, czy jest podparty na bezpiecznej podporze i także czy część wewnętrzna doskonale przystaje do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotów kierowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże silniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być wprost mocny.

Dopasowana wysokość

Niezależnie od tegoż, czy kupisz drapak w markecie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj ażeby dopasować jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być przystosowana do wielkości zwierzaka, tak by mógł on rozwinąć łapki i wyciągnąć cielsko. Kotki odmiany dużej potrzebują specjalnych, obfitych wyposażeń, które usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym artykułem; możemy też kupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Jakość i wykorzystane produkty

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który świetnie wytrzymuje kontakt z kocimi szponami. Taki zbiór obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w różnej postaci. Te najskromniejsze to deska przewiązana specyficznym sznurem, super wyrafinowane zbudowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują również drapaki, zaprojektowane tak, iżby wykonywać równolegle
funkcję legowiska i które obite są wytrzymałą, ale wygodną gąbką.
wytrzymałe drapaki dla kotów tylko na https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również piękny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi być ozdobą wnętrza oraz dobrym terenem rozrywek dla naszego kota. Znacznie poszerzone są tzw. kocie wieżyczki, które umożliwiają dopilnować pazurki, ale są też łóżkiem i środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, oraz choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Wielki dobór rozmiarów, kształtów oraz odcieni sprawia, iż dowolny właściciel kotka wyszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania i dodatkowo uczyni radość kota.