Drapak dla pupila – który kupić?
Kotki mają pazury, które nie doglądane rozpoczynają męczyć oraz wywoływać ból. Stąd którykolwiek spośród nich ma zdrową konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie szpony i także przy możliwości zaznacza prywatny obszar. Przy zaspokajaniu owej niewątpliwej kociej sprawy szczególnie cierpią fotele, które w oczach kota idealnie nadają się do tego zajęcia. Posiadacze pupilów przeważnie nie wiedzą w jaki sposób uratować swoje fotele przed niszczącymi szponami własnych podopiecznych, próbują w jakikolwiek sposób je oduczać od drapania foteli bądź odmiennymi środkami chronić własny dorobek. A wyjście jest znacząco łatwiejsze. Wystarczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym istnieje sporo różnych modeli drapaków dla kotków. Jakże więc kupić ów przydatny?
kup drapak koci w sklepie zoologicznym
Przede wszystkim trzeba przystosować drapak do domu w którym żyjemy. Jeśli mamy dużo miejsca na której umiemy umieścić następujący przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najwspanialszym podejściem. Tego modelu drapak dla kota jest szczególnie zrównoważony, natomiast owe bardziej rozbudowane (np. piętrowe z różnorakiego rodzaju budami, leżankami, pobocznymi zabawkami itp.) będą, oprócz pełnienia własnej pierwszej funkcji, także doskonałym miejscem do zabaw dla twojego kotka Jeśli posiadamy ciasne mieszkanie ciekawszym wyjściem będzie drapak dla kota do zawieszenia na ścianach czy drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta dość mało pomieszczenia oraz wolno go ulokować np. na drzwiach, które kot nagminnie niszczył w niniejszy sposób je chroniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być jednocześnie dostosowany do jego wielkości. Nabycie niewielkiego drapaka dla wielkiego kota może spowodować, że kot będzie go przewracał przy każdorazowej próbie skorzystania i tymże samym się nim znuży i powróci do niszczenia mebli. Wystarczy zatem poprawnie dostosować drapak dla kota do jego wielkości by mógł on spełniać swoje przeznaczenie.
Następną rzeczą na którą należy zwrócić czujność pozyskując drapak dla kota stanowi produkt z jakiego został sporządzony. Przeważnie wyprodukowany jest z sizalem czyli włóknem agawy, zaś niektóre spośród tychże cenniejszych zamiast sizalu posiadają trawę morską. Kolejne elementy drapaków przeważnie zbudowane są z drewna bądź wikliny, oraz miejsca przeznaczone do odpoczynku obite puszystym materiałem i dodatkowo napełnione gąbką. W bieżącym przykładzie dobór uzależniony jest od zdolności budżetowych nabywcy.
Przed zakupem drapaka dla kota należy zastanowić się także którą rolę będzie wykonywał. W przypadku gdyby ma wyłącznie służyć do drapania to starczą najprostsze drapaki pionowe bądź leżące, lecz jeżeli ma realizować dodatkowe role (takie jak pole do spania lub zabawy) lepiej będzie wybrać ich powiększone wersje.
Na rynku jest ogrom drapaków poświęconych dla przeróżnych kociąt. Ich asortyment nie powinien powodować za dużo dylematów przeważnie wówczas kiedy dobrze wiemy czego żądamy od nabytego drapaka. Jeśli zależy nam jedynie na obronie mebli i dodatkowo nie posiadamy zbyt wiele miejsca wystarczy skromny drapak prosty czy poziomy. Gdy wymagamy ażeby drapak dla kota stanowił również miejscem do zabaw i odpoczynku i przy tymże wyglądał ładnie możemy rozglądnąć się za droższymi, ogromnie rozszerzonymi wersjami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota dobierzemy należy pamiętać, iż do jakiegokolwiek z nich pupil wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo przysposobić do czego służy.