Koty niewychodzące wymagają własnej kociej ubikacji w naszym lokalu. Należałoby dobrać stosowną kuwetę dla kotów, żeby i koty i wszyscy przebywający z kotami czuli się wygodnie.

Najwłaściwsze środowisko dla kuwety

Przed kupnem, bądź skonstruowaniem kuwety dla kotka, warto wpierw wyznaczyć gdzie ona będzie stała, albowiem od tego może zależeć jej kształt i dodatkowo wymiary. Kuweta dla kotów może być w kącie, bądź za czymś, np. za muszlą klozetową, czy pomiędzy np. wanną, a pralką. Kuweta może być niewiarygodnie wymyślna oraz nowoczesna o niespotykanym wymiarze np. kapsuły i także stanowić chociażby dekorację własnej ubikacji. Są kuwety ze specjalnymi wycinanymi progami, na których kociak krocząc ociera łapki i nie rozprzestrzenia żwirku po całym domu. Należy, jakkolwiek pamiętać, iż kuweta dla kota, choćby przy najściślejszym czuwaniu o czystość oraz higienę, jest zbiornikiem na odchody i nie chcemy jej postawić w kuchni, sypialni, holu, bądź pokoju, gdzie się kręcą oraz pracują ludzie. Wspaniałym lokum, gdzie może tkwić kuweta dla kotów stanowi ubikacja, albo każde odległe miejsce gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to być też ubikacja, w jakiej jest muszla klozetowa.
masz żwirek? dokup kuwetę dla kota https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Gabaryty kuwety

Pupil będzie łatwo korzystał z kuwety, gdy jest ona czysta, codziennie porządkowana, znajduje się w niej suchy piasek, czy żwirek, jakim kot potrafi przykryć własne nieczystości, no i także jest estetyczna. W kuwecie nasz kot powinien mieć zdolność jakkolwiek się obrócić, wybrać miejsce i pogrzebać łapką. Wykończenie krawędzi kuwety nie może być ani zbyt niewielkie, ani zbyt duże. Za drobny rand kuwety będzie sposobnością rozrzucania się żwirku po posadzce, ale zanadto wysoki – skomplikuje naszemu pupilowi wpadanie do środka. Niedokładnie dostosowana kuweta dla kotka może prawdopodobnie przynieść, iż nasz mruczek może się w ogóle zrazić do użytkowania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na posadzce, sprawiając nam kupę ponadplanowej roboty.

Kuwety zakryte, z pokrywą

Kuwety – pudła, posiadające pokrywę górną mają ową właściwość, iż niezmiernie doskonale zabezpieczają przed wylewaniem się piasku, odcinają też w dobrym stopniu smrody i zamykają nieeleganckie widoczki kocich fekaliów. Po umyciu, mogą także służyć za pudła transportowe. Należy jednak unosić, albo usuwać zewnętrzną pokrywkę dla dokładnego oczyszczenia wnętrza kuwety wystarczająco często.

Ciągłe oczyszczania

Znaczące jest odczuć jakże cyklicznie potrzebujemy poczynić generalne porządki w kuwecie. Również raz w miesiącu, prawidłowo jest wyrzucić wszystko z kuwety. Całą kuwetę poprawnie wyszorować szczoteczką i dodatkowo szarym mydłem, można jeszcze wyparzyć dno i dodatkowo ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najbliższe otoczenie kuwety także zasługuje na porządne pozamiatanie i dodatkowo wyszorowanie. Gdy kuweta pozostaje w sąsiedztwie innych, licznych przedmiotów, właściwie jest też i także je odkazić. Z pewnością chcemy mieć blisko kuwety łopatkę do przekładania kupek i szczotkę do usuwania rozrzuconych ziaren piachu. Do odnowionej kuwety super będzie naładować nowiusieńki piasek, czy żwirek.
Nasze koteczki odwdzięczą się nam na pewno swoją kocią euforią oraz wspaniałą formą. Zaś idealnie utrzymana, świetna kuweta dla kota – to zatem niezauważalna i także nieodczuwalna nosem kocia toaleta, w której pupil czuje się pewnie, spokojnie i dodatkowo czysto.