Klatka dla świnki morskiej jest wówczas, jak każdy wie, obligatoryjny element każdej wyprawki. Na rynku dostępne są różnorakie modele klatek spośród których każdy właściciel znajdzie cokolwiek idealnego dla swojego kota. Należy jedynie myśleć, żeby klatka dla świnki morskiej miała odpowiedni wymiar oraz była lekka. Problem zaczyna się w momencie jak gospodarz chce dokupić do klatki wszelkie specjalne urządzenia. Przeważnie bowiem niestety nie wie co sprawdzi się u świnek morskich, oraz z czego mądrzej będzie zaniechać. W tymże materiale spróbujemy zaprezentować najważniejsze czynniki wyprawki dla świnki morskiej plus ich krótką sylwetkę.
zamów zabawki dla psów w sklepie zoologicznym

Pierwszym czynnikiem wyprawki, jaki należy kupić jest dobra ściółka. Ów produkt jest niezbędny po to aby klatka dla świnki morskiej nie wydzielała przykrego zapachu oraz żeby była przyjemna dla gryzonia. Należałoby zakupić wyrób dedykowany tylko dla gryzonii bądź królików.

Miejsce do spania i wypoczynku

Jak doskonale rozumiemy świnki morskie są mało ruchliwymi stworzeniami. Chcą jednakże pomieszczenia w jakim będą mogły się ukryć i wypocząć. Doskonale do tej roli nadają się rozmaitego typu legowiska i także budki dzięki którym klatka dla świnki morskiej stanie się o wiele bardziej atrakcyjna.

Kolejnym produktem dzięki któremu klatka dla świnki morskiej będzie również bardziej atrakcyjna są różnorodnego typu hamaki. Są przyjemnym rozwiązaniem dla świnek morskich, które kochają delikatne bujanie. Należy jednak pomnieć, żeby umiejscowić hamak na takiej wysokości, ażeby świnka potrafiła bez kłopotu na niego wejść.

Poidło plus miska na karmę

Podstawowymi składnikami, jakie powinny odnaleźć się w jakiejkolwiek klatce dla świnki morskiej są rozmaitego rodzaju poidła i miski na pokarm. Na rynku można odnaleźć wiele towarów wypełniających te role. Jeśli chodzi o poidło najdoskonalszym wyjściem będzie położenie w klatce specjalnej butelki uwieńczonej metalowym „ustnikiem”. Takie poidło jest proste do zachowania w czystości zaś dzięki dobrej zawartości może prawdopodobnie dostarczyć twojemu podopiecznemu dostęp do wody przez dłuższy czas. Jeżeli chodzi o miseczki najodpowiedniejszym rozwiązaniem będą materiały ceramiczne, jakie są nie jedynie łatwe do utrzymania w czystości, lecz też i wytrzymałe na zniszczenia (w przeciwieństwie do ich plastykowych substytutów, które mogą zostać zniszczone przez zęby świnki morskiej).

Świnki morskie są całkiem spokojnymi zwierzętami i dodatkowo ich szczególnymi zajęciami stanowi przede wszystkim bujanie się o czym zahaczyliśmy już wcześniej. Dlatego wszelakiego rodzaju pięterka, kołowrotki oraz tym podobne zabawki wcale nie sprawdzą się u świnek morskich.

Relacjonując uzupełnienie wnętrza klatki dla świnki morskiej akurat nie jest aż faktycznie trudne jakby mogło wydawać się na początku. Wystarczy dobrana ściółka, poidełko i także miseczka do pokarmu i wygodny domek i dodatkowo hamaczek na jakim gryzoń będzie mógł bezpiecznie odetchnąć. Jest to zatem niewątpliwy „must have” w dowolnej wyprawce dla świnki morskiej. Poza tymże w propozycji sklepików zoologicznych wyszukamy również sporo różnych urządzeń dodatkowych takich jako transportery czy szelki, natomiast sprawdzą się one efektywniej poza klatką niż prosto w niej. Ponadto ważne staje się zaopatrzenie się w tzw. przyrządy kosmetyczne dla świnek morskich czyli szczoteczki, grzebyki i obcinaczki do pazurów, lecz również są to produkty magazynowane poza klatką.